#ZasadaNaWtorek – NIC NIE MUSISZ

Dzisiaj startuję z nowym cyklem: #ZasadaNaWtorek. Co wtorek będę umieszczał własne zasady, którymi kieruję się w życiu, wraz z ich rozwinięciem i moją opinią. Czasami będą one kontrowersyjne i możecie się z nimi nie zgadzać, jednak zawsze piszę w sposób, który dyktuje mi serce.

Pierwszą zasadą jest moja nadrzędna sentencja: Nic nie musisz.

„Muszę iść do pracy, muszę zrobić projekt, muszę napisać post…”
Często w życiu wydaje nam się, że coś musimy. To nieprawda, bo w rzeczywistości nie musimy nic, a to co robimy, zależy tylko od nas samych. Oczywiście, trzeba płacić podatki i ogólnie przestrzegać przepisów, jeśli nie chce się mieć nieprzyjemności, ale generalnie w życiu nic nie musimy.
Sam od pewnego czasu poważnie myślę o otwarciu kanału na Youtube. Wiem jednak, że czułbym się niekomfortowo, mówiąc bezpośrednio do kamery. Nawet jeżeli część osób mówi mi, że muszę otworzyć własny kanał, by dotrzeć do większej ilości fanów, tak na prawdę decyzja zależy tylko ode mnie. Postanowiłem więc, że dopóki nie będę w 100% przekonany, nie będę robił nic na siłę. Póki co blog w zupełności wystarczy do kontaktu z czytelnikami. Wielogodzinne montowanie moich koślawych wypowiedzi, a co za tym idzie, konieczność długotrwałego patrzenia na moją gębę nie jest w tym momencie czymś, o czym marzę. Możliwe jednak, że kiedyś zmienię zdanie. Stanie się to jednak tylko wtedy, kiedy będę stuprocentowo pewny tej decyzji.
Pamiętajmy wiec, żeby do niczego się nie zmuszać. Każda nasza decyzja powinna być skutkiem świadomego wyboru, a nie sugestii innych osób, czy fałszywym przekonaniu o konieczności jej podjęcia. Jeżeli będziemy żyć w zgodzie z samym sobą, sprawi to, że po prostu będziemy szczęśliwsi.
P.S. Do promowania akcji #ZasadaNaWtorek używam specjalnego hasthagu, który będzie używany na Facebooku i Twitterze. Jeśli chcecie, sami możecie zamieszczać tam swoje nadrzędne zasady, odpowiednio je tagując. W ten sposób dotrzecie do większej ilości czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top