Jak zostałem copywriterem

Ostatnio nie mam tyle czasu na moje cukiernicze hobby jak wcześniej, ponieważ zostałem pełnoetatowym copywriterem.

Oprócz zleceń prywatnych, których jest na szczęście coraz więcej, piszę też dla serwisów łączących copywriterów z klientami. Nie będę robił tym serwisom reklamy, ale mogę powiedzieć, że w naszym kraju są aż 3 godne uwagi platformy dla copywriterów. Plusem takiego rozwiązania jest to, że zlecenia pojawiają się dość często, a tematy można wybierać według własnych zainteresowań i mocnych stron.

Praca może więc zajmować zarówno dwie godziny dziennie, jak i osiem, czy dwanaście. Wszystko zależy od naszej chęci, determinacji i czasu, który możemy poświęcić na pisanie.

Ile się na tym zarabia ?

Stawki nie są wysokie i trzeba się ostro natrudzić, by dojść do przynajmniej krajowego minimum.  Niestety, ale copywriter to nie programista – prawdopodobnie nie zarobi 10 000 – 20 000 pln miesięcznie, chociaż najlepsi copywriterzy z pewnością osiągają taką kwotę. Piszą jednak oni dla wielu firm jednocześnie, najczęściej tworząc tzw. teksty sprzedażowe, które mają za zadanie (często w dość mocny sposób) zachęcić potencjalnego klienta do zakupu.

No dobrze, a Ty w czym możesz mi pomóc?

To dobre pytanie, Drogi Czytelniku :- )

 

W ostatnim miesiącu oddałem ponad 150 tekstów, co oznacza, że piszę ich około 5 dziennie. Nie martw się, jeżeli poprosisz mnie o pomoc, z chęcią napiszę też dla Ciebie:

  • Profesjonalne teksty kulinarne, np. na Twojego bloga, portal, czy po prostu profil na Facebooku
  • Teksty na temat sportu, zdrowia, zasad zdrowego odżywiania
  • Fachowe teksty o tematyce motoryzacyjnej, opisy aut, specyfikacje itp.
  • Teksty na dowolnie wybrany przez Ciebie temat, które łatwo się pozycjonują i pozwalają zdobywać wyższe pozycje w Google
  • Teksty sprzedażowe, zachęcające klientów do zakupu produktu. Opisy produktów dla sklepów internetowych, mające na celu sprzedawać a nie tylko być kolejnym, skopiowanym szablonem.

Ile to wszystko kosztuje ?

 

Wycena zawsze jest indywidualna i zależy od ilości pracy, jaką trzeba włożyć w dane zlecenie. Jeśli jesteś zainteresowany moimi usługami, najlepiej napisz do mnie, opisz swoje potrzeby, a otrzymasz darmową wycenę w ciągu maksymalnie 12h.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top